Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

KONCERT: Monogram & Portrait

26 dubna | 19:00 - 21:00

200 Kč

Koncert Folkové mlýnice

VSTUPENKY

Pražská skupina Monogram působí na České i zahraniční hudební scéně již 30 let.
Repertoár skupiny tvoří hlavně autorské písně z dílny kytaristy Jindry Vinklera, převážně v angličtině a také originální instrumentálky od ostatních členů skupiny.

Pravidelně  vystupuje na předních festivalech v České republice (Porta, Prázdniny v Telči, Zahrada, Stodola Michala tučného aj.) a v řadě dalších zemí (Dánsku, Švédsku, Španělsku, Velké Británii, Francii).

Kapela vystoupila také dvakrát na prestižním festivalu IBMA v Nashville USA. Členové skupiny mají na svém kontě spolupráci s mnoha domácími i zahraničními umělci např. Druhou Trávou, Bratry Nedvědovými, Jiřím Suchým, Danielem Hůlkou, Danielem Landou, Slávkem Hanzlíkem, Chrisem Jonesem, Bilem Keithem aj.

Skupina Monogram natočila celkem 6 alb. Tři z nich ocenila ČBA v rámci hlasování jako Album roku. Nejnovější je kompletně autorská deska SIMPLE MAN.

Hostem tohoto večera bude kapela Portrait. Stěžejní základ jejího repertoáru tvoří skladby, které pocházejí od členů Portraitu. Aranže skladeb jsou společným dílem. Skupina se nedá zařadit do jednoho žánru. V její tvorbě se objevuje bluegrass i folk stejně jako country, a v některých případech i další styly. Ztotožňuje se s označením postmoderní něžný grass, který vymyslel náhodný divák na jednom jejím pražském koncertu.

Podrobnosti

Datum:
26 dubna
Čas:
19:00 - 21:00
Cena:
200 Kč