Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

KONCERT: Norbi Kovács a Olin Nejezchleba & Kateřina Syrná

10 dubna | 19:00 - 21:00

200 Kč

Další z koncertů středeční Folkové mlýnice, na kterém se tentokrát představí kytarista Norbi Kovács a muzikantka Kateřina Syrná.

VSTUPENKY

Norbi Kovács se narodil v Šaľe na Slovensku a vyrůstal v Šahách-na pomezí hranic Slovenska a Maďarska. Do Prahy se přestěhoval v roce 1992 a od té doby hrál s různými kapelami- Red wine, Plazma a s řadou interpretů- Radůza, Petr Skoumal či Máriem Bihárim. Skládá hudbu k reklamě, k divadlu a také k filmu (například hudba k filmu U mě dobrý, Occamova břitva, Druhý život Jitky K., Rodiče napořád). V současnosti je členem skupin Ivan Hlas Trio, Lokomotiva a Kybabu.
V roce 2013 vydal sólové instrumentální album Takžetak,
které vychází z klasických kytaristických forem, jako je ragtime, folk,
trocha blues, patrné jsou i stopy gypsy jazzu či flamenka.

Jaroslav Olin Nejezchleba se narodil 10. ledna 1960 v Kyjově. Vystudoval hru na violoncello na brněnské Státní konzervatoři. V době studií hrával s cimbálovou muzikou Písečan. V roce 1981 odešel do Prahy, kde nastoupil na post baskytaristy ve skupině Marsyas. Odtud přešel k Vladimíru Mišíkovi do Etc…, kde zůstal 18 let do roku 2003. S Vladimírem Mišíkem v té době hrával ve volném akustickém sdružení Čunderground, s Petrem Kalandrou v jeho Blues Session, a spolupracoval s celou
řadou dalších hudebních osobností (namátkou Čechomor, Vlasta Redl, Petr Skoumal, Jan Burian, Michal Prokop, Ivan Hlas, Nerez, Jiří Bílý, Anna K., Radůza, Vlasta Třešňák a další). V současné době je členem skupin Ivan Hlas Trio, Etc, Kybabu a Malý bobr. Jeho hudební kariéru mapuje výběrové 2CD „25 let v tom…“, které v roce 2008 vydalo Indies Happy Trails. V lednu 2010 vydává label 100PROmotion Olinovo první studiové CD s názvem „Noční lov“ a v roce 2018 album „Nečekaná návštěva“.

Kateřina Syrná o sobě říká, že je v první řadě maminka dvou dětí, vášnivá zahradnice, inženýrka geodezie a kartografie a taky muzikantka – kytaristka a zpěvačka. Milovnice jazzu, latin jazzu a  jazzových akordů.

V březnu 2023 vyhrála jihočeské oblastní kolo soutěže Porta a postoupila tak do finále v Řevnicích, odkud si přivezla druhé místo.

Podrobnosti

Datum:
10 dubna
Čas:
19:00 - 21:00
Cena:
200 Kč