Partneři projektu Velký mlýn

Projekt Zastavení ve Mlýně je společný projekt autorů – Spolku Velký mlýn, Městské knihovny v Praze a Rádia Junior Českého rozhlasu. Propojuje know-how všech zúčastněných institucí, nabídne lidem víceúčelový kultivovaný prostor, který dýchá minulostí a žije přítomností.
Projekt pro nás znamená výzvu náročnou zároveň atraktivní. Posunuje stávající aktivity s partnery nad „obchodní“ úroveň. Přinese příležitost vytvořit silnější pracovní propojení zúčastněných stran a zkvalitnit tak dlouhodobé vztahy při novém typu spolupráce – kulturních, vzdělávacích a komunitních službách pro veřejnost.

Partneři deklarovali svou účast na projektu podpisem společného Memoranda.

Městská knihovna Praha

Městská knihovna v Praze je největší veřejná knihovna v České republice. Jako organizace zřizovaná hl. městem Prahou provozuje po celém jejím území více než čtyřicet poboček. Tradiční službou knihovny je půjčování knih, ale také slouží jako místo setkávání, pořádá tisíce akcí ročně a provozuje prostory nabízející rozvoj kreativity, jako je sousedská dílna DOK16 nebo MakerSpace Suterén. Z pověření Rady hl. m. Prahy knihovna od roku 2020 koordinuje aktivity na Mariánském náměstí.

Český rozhlas

Rádio Junior je stanice Českého rozhlasu, jejíž cílovou skupinou jsou děti. Nabízí živě moderované bloky, stejně tak jako širokou paletu literárních a literárně dramatických pořadů, pořadů publicistických či pořadů magazínového typu. Cílová skupina se do vysílání aktivně zapojuje, Rádio Junior má řadu dětských spolupracovníků, kteří jsou moderátory, redaktory i reportéry některých pořadů. Rádio Junior podporuje české začínající umělce z řad muzikantů i spisovatelů.

Praha 8 jako vlastník historického objektu Velkého mlýna je strategickým partnerem pro realizaci projektu. Ve spolupráci s různými odbory úřadu probíhají jednání o plánovaných pracích a také spolupráce na oslovení široké veřejnosti.

Barbora Růžičková ARCHLIFE

Od roku 2016 se zabýváme digitalizací dokumentů. V úzké spolupráci s Inovatikou připravujeme obsah pro zpřístupnění v digitálních knihovnách a archivech. Naše specializace je metodické vytváření archivů a jejich následná realizace. Dlouhodobě spolupracujeme s Městským soudem v Praze, Národním muzeem či Škodou Auto.

Pavel Kocourek INOVATIKA

Spojuje nás nadšení pro práci a nové technologie. Zaměřujeme se na digitalizaci, vyhledávání a sdílení informací. Po dobu našeho působení se nám podařilo navázat spolupráci s mnoha subjekty a organizacemi. S pražskou Městskou knihovnou od roku 2007, s Českým rozhlasem již od konce 90. let.
Jedním z největších a nejznámějších projektů, který realizujeme od roku 2009 je projekt Kramerius, který zpřístupňuje většinu digitalizovaného národního kulturního dědictví.