Odemykání Velkého mlýna

Pondělí 4. září 2023

Velký mlýn v Libni byl po rozsáhlé adaptaci na kulturní centrum otevřen v polovině prázdnin. Návštěvníci mohou využívat služby pobytové knihovny, která nabízí příjemné posezení, výběr čtivých knih i místo pro práci nebo studium. Občerstvit se návštěvníci mohou v kavárně, která nabízí domácí sladké i slané pečivo, svačinky, domácí limonádu a samozřejmě kávu i točené pivo nejen pro znavené sportovce z blízké cyklostezky. Otevřené dveře jsou také do sálu, kde je umístěna panelová výstava k událostem roku 1968.

Že jste o Velkém mlýně ještě neslyšeli? Možná je to tím, že otevření bylo tiché a zahájilo zkušební provoz. To se změní první školní den, kdy se Velký mlýn oficiálně odemkne za účasti politické reprezentace hl. m. Prahy, Prahy 8, Spolku Velký mlýn, Městské knihovny v Praze, partnerských organizací a dalších zajímavých hostů. 

Přijďte objevit nové libeňské zastavení, popřát vše dobré a užít si doprovodný program. Celé odpoledne bude Mlýn a jeho okolí žít divadlem, hudbou, poznáváním historie i budoucnosti Velkého mlýna, průniky do virtuální reality nebo aktivitami pro děti. 

Pro aktuální informace o programu sledujte událost na Facebooku.

Těšíme se na viděnou ve Mlýně!

_______________________

V pondělí 24. jsme spustili zkušební provoz knihovny s kavárnou :). Zastavte se pobýt nebo jen podívat 🙂

Knihovna a kavárna ve Velkém mlýně zahajují provoz 

Velký (Löwitův) mlýn je barokní památka, která od 16. století stojí na břehu říčky Rokytky v Libni (Praha 8). Dlouhá léta byla budova mlýna prázdná. V roce 2022 uzavřela městská část Praha 8 smlouvu se Spolkem Velký mlýn, který zahájil adaptaci mlýna na kulturní centrum. První část úprav je hotova a v pondělí 24. 7. 2023 zahajuje zkušební provoz knihovna a kavárna

Přípravy finalizují

Přípravy na otevření knihovny a kavárny ve Velkém mlýně jdou do finále. Tento týden probíhají poslední úpravy, které bránily vydání kolaudačního rozhodnutí. Interiér knihovny se pomalu plní regály a sezením. Knihy by měly dorazit v týdnu od 10. července 2023. Plán je zahájit provoz v druhé polovině července 2023. Pevně věříme, že to vyjde.
Všechny důležité informace najdete na www.velkymlyn.cz nebo www.mlp.cz/velkymlyn.